Fotoobraz we wnętrzu ze zdjęciem całej rodziny
Wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Chcesz w tym roku ich zaskoczyć i wzruszyć do łez? Nic tak nie rozczula naszych kochanych Dziadków jak zdjęcia wnucząt. Wykorzystaj je do stworzenia fotoobrazu. Mamy 3 fajne pomysły na taki prezent dla Dziadka i Babci. 

Fotoobraz dla Dziadków na 3 sposoby

Przyznajemy się. Czasem podglądamy Wasze projekty i niektóre są naprawdę świetne. Co bardziej zapobiegliwi już zaczęli przygotowywać fotoobrazy dla Dziadków i to jak! Wybraliśmy 3 pomysły, które naszym zadaniem są najlepsze i najbardziej spodobają się zarówno Babci, jak i Dziadkowi.

1) Kolaż ze zdjęć wnucząt

Czyli im nas więcej, tym weselej :) Wszystkie wnuki na jednym fotoorazie? Czemu nie! Wystarczy zebrać zdjęcia małych i starszych wnuczat i ładnie poukładać je w kreatorze. Możesz do tego wykorzystać zakładkę Układy albo samodzielnie dostosować elementy. Fajnym pomysłem może być też podpisywanie każdej fotografii. Pamiętaj, że w naszym kreatorze dostępne są kliparty, którymi możesz też dodatkowo ubarwić fotoobraz dla Babci i Dziadka.

Wersja dla wymagających Dziadkowie mają starsze i młodsze wnuki. Jeśli masz możliwość zbierz zdjęcia wnucząt z tego samego wieku np. jako 5latków. Dziadkowie mogą zgadywać, które zdjęcie przedstawia 20letniego teraz Patryka albo 15letnią Olę. Możesz też przygotować alternatywny fotoobraz z aktualnymi zdjęciami w tym samym układzie. Będą się ładnie komponować ze sobą i sprawią Dziadkom wiele radości. 
Fotoobraz ze zdjęciami wszystkich wnucząt

2) Specjalnie wykonane zdjęcie

Nie musisz wynajmować profesjonalnego fotografa, wystarczy niezły aparat i fajny pomysł np. wycięte ze sztywnego kartonu serce. Możesz zebrać też wszystkie wnuczęta razem i wręczyć im do rąk kolorowe karty ze słowami, które będą składać się na życzenia dla Babci i Dziadka. Wszystko zależy od inwencji twórczej. 

Pamiętaj, by sprawdzić wymaganą rozdzielczość zdjęcia. Zwłaszcza jeśli chcesz przygotować fotoobraz w dużym formacie. Do takiej dekoracji ściennej nie nadają się zdjęcia ze smartfona.
Wymagane wielkości możesz sprawdzić w tablece na podstronie >> Jak projektować? <<
Przykład zdjęcia, które można umieścić na fotoobrazie

3) Drzewo genealogiczne na fotoobrazie

Pomysł, który wymaga najwięcej pracy. Im większa rodzina, tym więcej pracy, ale też wiecej radości z otrzymanego prezentu. Zbierz wszystkie zdjęcia członków rodziny i zaprojektuj drzewo genealogiczne na fotoobrazie dla Dziadka i Babci.

Jeszcze nie mamy dedykowanego szablonu do tego typu przedsięwzięć, ale możesz wykorzystać jeden z szablonów tabla ślubnego, np. Pastelowe drzewko gości. Wystarczy odpowiednio rozlokować zdjęcia rodziny i dodać stosowny podpis. To pracochłonna zabawa, ale wciąż zabawa :) Zachęć do współpracy całą rodzinę. 
Projektowanie fotoobrazu z drzewem genealogicznym

A Ty masz już pomysł na fotoobraz dla Babci i Dziadka?