Zdjęcie wieży Eiffla na fotoobraz
Uwielbiasz ponadczasową klasykę? W Twojej szafie dominują koszulki w czarno-białe pasy i paseczki? Na śniadanie najchętniej jadasz chrupiące bagietki? Kochasz książki i sztukę i marzysz o wielkiej miłości i zaręczynach pod Wieżą Eiffla? Zaproś niepowtarzalny klimat Paryskich uliczek do swojego mieszkania - wybierz fotoobraz we francuskim stylu. 

Twoje wnętrze w stylu french chic

Wnętrzarskie czasopisma określają francuski styl w aranżacji wnętrz jako elegancki i szlachetny z wyraźnym wpływem czasów Króla Słońce. Ale co zrobić jeśli mamy do wykorzystania niewielką powierzchnię mieszkalną i nie chcemy, żeby nasze mieszkanie ostentacyjnie ociekało złotem i sztukaterią? Albo bardziej odpowiada nam styl Coco Chanel - prosty, elegancki, wygodny i wykorzystujący nowoczesne rozwiązania? 

1/2/3/4/5/6/7/8/9/10

Czym charakteryzuje się styl francuski w nowoczesnym wydaniu:

- klasyczna kolorystyka - połączenie bieli i czerni z elementami w kolorze czerwieni, głebokiej zieleni, granatu lub złota (możesz wykorzystać do tego fotoobrazy z serii gold)
- mieszanka elementów klasycznych (antyki) i nowoczesnych (surowy beton, szkło, marmur) - przykładem może być umieszczenie wiekowych mebli w otoczeniu betonowych ścian i geometrycznego dywanu
- białe listwy wykończeniowe i wysokie ściany (u nase niestety tylko w starych kamienicach) 
- mocny akcent nawiązujący do czasów Ludwika XVI - może to być lustro z wymyślnie zdobioną złotą ramą, pięknie odrestaurowany stary mebel np. rzeźbiona drewniana komoda, fantazyjnie obita sofa z wygętymi nogami albo bajecznie strojny żyrandol
- książki, cała masa książek straych i nowych 
- dekoracje nawiązujące do sztuki tej dawnej i tej współczesnej np. fotoobraz z reprodukcją malarską
- idea slow life - Francuzi celebrują codzienność - przede wszystkim doceniają domową kuchnię, spotkania w gronie przyjaciół i odpoczynek. Dopracuj miejsca, które wiążą się z francuskimi rytuałami - kuchnię, jadalnię, salon i sypialnię. Przykładowo możesz ułatwić sobie gotowanie z ładnym czarno-białym przelicznikiem kuchennym, a w sypialni zadbaj o relaksująca atmosferę.