Fotoobrazy z wykorzystaniem układów w stylu Instagrama
Popularny Instagram to prawdziwa skarbnica fotografii, które chwytają drobne przyjemności dnia codziennego. Spacer w słoneczną niedzielę, ładnie podane ciasto z kremem, gorąca kawa w pochmurny poranek, wyjście do kina z drugą połówką... Małe rzeczy sprawiają, że nasze życie staje się niepowtarzalne. A Instagram umożliwia szybkie zatrzymanie codzienności w kadrze i dzielenie się nią ze znajomymi. Instagramowe zdjęcia (i nie tylko te) możesz przenieść na fotoobraz i utrwalić je na bardzo długo. 

Instagramowe kadry na twoim fotoobrazie

Instagramowe tablice mają bardzo charakterystyczny układ. To zazwyczaj (w zależności od rozdzielczości ekranu) trzy kolumny małych kwadratowych zdjęć. Przed udostępnieniem fotografii na platformie należy je odpowiednio skadrować. Nie każde zdjęcie wygląda dobrze w kwadracie, ale praktyka czyni mistrza i łatwo można nauczyć się zarówno kadrowania jak i fotografowania elementów rzeczywistości tak, by kwadratowy format prezentował się wyśmienicie.

Instagramowy klimat możesz uzyskać też na swoim fotoobrazie. Do uzyskania tego efektu proponujemy nasze kwadratowe formaty obrazów i wykorzystywanie gotowych układów do dodania kilku (nawet 9) zdjęć. I to niekoniecznie kwadratowych. 

Dlaczego warto skorzystać z układów? Kreator Sweet Home Decor umożliwia dodanie dowolnej ilości zdjęć, ale korzystając z zakładki UKŁADY masz pewność, że wszystkie będą równiutkie i znacznie ułatwisz sobie projektowanie. Do wyboru masz aż 27 układów, z różną ilością zdjęć i ich rozmieszczenia na fotoobrazie. Zobacz wszystkie:


 

Jakie zdjęcia wybrać do fotoobrazów w stylu Insta?

Czy każde zdjęcie dobrze zaprezentuje się na fotoobrazie? Niestety nie każde, ale projektując swoją słodką dekorację masz pomocnika. 
Kreator podpowiada czy zdjęcie ma odpowiednią rozdzielczość. Na zdjęciu pojawia się ikonka "i"
- żółta, gdy zdjęcie jest średniej jakości i jego wydruk na większym formacie może pozostawiać wiele do życzenia (wydrukowane może być niewyraźne), 
czerwona, gdy zdjęcie w ogóle nie nadaje się do druku, bo jego jakość i rozmiar na to nie pozwala (wydruk będzie bardzo niewyraźny).
Jeśli na Twoim zdjęciu pojawiła się ikonka możesz zmienić zdjęcie albo zmniejszyć pole z fotografią.

Skąd zdjęcia? Najlepiej wybieraj zdjęcia bezpośrednio z komputera (zgrane ze smartfona, aparatu). Nie mamy możliwości przesyłania zdjęć prosto z Instagrama z prostej przyczyny - znacznie tracą na jakości i ich wydruk jest niewyraźny. 
Jeśli zależy Ci na efektach jakie dają instagramowe filtry przygotuj zdjęcia w ulubionym programie graficznym przed przesłaniem ich do kreatora albo wykorzystaj zaawansowane opcje obróbki zdjęć juz w kreatorze (po kliknięciu na zdjęcie pojawia się szereg opcji). 

Nie ograniczaj się do zdjęć

Nie musisz ograniczać się do zdjęć. Jeśli lubisz zabawę w projektowanie, kreator Sweet Home Decor dostarczy Ci mnóstwo rozrywki ;)
Co możesz umieścić na fotoobrazie zamiast (oprócz zdjęć):
  • napisy - ulubiony tekst, fragment piosenki, hasło motywacyjne
  • kliparty - doskonale prezentują się na fotoobrazach dla dzieci i nie tylko. W zakładce KLIPARTY masz do wyboru całkiem sporą kolekcję klipartów, rysunków, ornamentów posegregowanych wg kilku kategorii np. dziecięce, kształty, ornamenty, wlepki...
  • własna grafika - poza zdjęciami z komputera możesz załadować dowolne pliki graficzne, ważne by były zapisane w formacie .jpg 
  • logo - zapisane w jpg. może zostać umieszczone na fotoobrazie, który powiesisz w firmie albo podarujesz partnerom.