Wnętrze wynajmowanego mieszkania z fotoobrazem

Jeśli choć raz zostałeś skazany na wynajmowane mieszkanie, dobrze wiesz, że trafienie na ideał graniczy z cudem. Zastane meble pamiętające czasy PRLu, przygnębiający kolor ścian czy zakaz wiercenia to tylko niektóre z problemów, z którymi musisz sobie jakoś dać radę. Ale jest kilka sposobów na “nieinwazyjne” oswojenie wynajmowanego lokum.

Mała-wielka zmiana

Urządzanie mieszkania zawsze jest wyzwaniem. O ile chętnie inwestujemy w swoje własne, o tyle przy wynajmowanym trzeba się wiele nagimnastykować, by czuć się jak u się jak u siebie jak najmniejszym kosztem. Ponadto mała, zazwyczaj, przestrzeń ogranicza możliwości aranżacyjne i maksymalnie angażuje nasze wyczucie smaku. Na szczęście czasami wystarczy mała zmiana, aby osiągnąć fantastyczny efekt:

  • ściany - najbardziej efektowna jest zmiana koloru ścian, nie tylko ożywia ale i odświeża wnętrze. Właściciele często zgadzają się na przemalowanie jeśli lokator sam ponosi koszty. Jednak niekiedy nie jest to możliwe i wtedy z pomocą przychodzą tapety i naklejki ścienne wielokrotnego użytku - można je przyklejać i odklejać nie pozostawiając śladów. Dobrym pomysłem są też plakaty typograficzne albo obrazy na płótnie canvas - są znacznie tańsze od standardowych i możesz wybrać grafikę albo zdjęcie, które się na nich znajdzie.

  • tekstylia - nie uwierzysz jak błyskawicznie wnętrze odmienią nowe firanki i zasłony, puchaty dywan albo elegancka narzuta na łóżko i kilka kolorowych poduszek. Tekstylia nie tylko świetnie maskują mankamenty mieszkania (nieestetyczene rury, stare obicie sofy), ale przede wszystkim nie zrujnują twojego budżetu. Można je kupić już za kilkanaście złotych w sklepach typu Ikea.

  • dekoracje - nie każdy lubi świeczki, wazony, ramki ze zdjęciami i wszelkie ozdoby, ale każdy przyzna, że potrafią zbudować niesamowity nastrój i oswoić mieszkanie. Czasem tylko kilka dekoracji wystarczy, byś poczuł się jak w domu.

  • drobne meble - stolik kawowy albo regał z książkami może zdziałać cuda. Jeśli wynajmowane lokum jest oszczędnie umeblowane warto pomyśleć nad zakupem kilku dodatkowych mebli, które znacznie ułatwią codzienną egzystencję i pozwolą uporządkować przestrzeń.

  • oświetlenie - zawsze lepiej funkcjonuje się w jasnym mieszkaniu dlatego warto zwrócić na wielkość okien, nasłonecznienie i układ sztucznego oświetlenia. Jeśli jest zbyt ciemno zdecyduj się na dodatkową lampę albo… światełka choinkowe.

  • kwiaty - cięte czy doniczkowe zawsze wprowadzają w mieszkaniu pozytywny nastrój.

  • porządek.