Fotoobraz z parą młodą. Fotoobraz ślubny w sypialni

Wielomiesięczne przygotowania, wybór idealnej kreacji, kwiatów, dodatków, zaproszeń, menu… Wszystko po to, by jak najlepiej wspominać jeden wyjątkowy dzień. Dzień twojego ślubu. Trudno wyobrazić sobie planowanie wesela bez wzięcia pod wagę współpracy z fotografem, a skoro fotograf to należy pomyśleć w jaki sposób wyeksponować najpiękniejsze zdjęcia.

Od wyblakłych portretów dziadków po fotografię cyfrową

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było mowy o profesjonalnym fotografie przemykającym z aparatem wśród gości. Po ślubną pamiątkę trzeba było zgłosić się do atelie w jednym z większych miast. Z pewnością choć raz widziałaś nieco zakurzone portrety ślubne dziadków wiszące u wezgłowia małżeńskiego łóżka. A może nawet natknęłaś się na tzw. monidła - obrazy malowane na podstawie zdjęcia z mocno podkreślonymi na czerwono ustami i lazurowo-niebieskimi oczyma.
Zdjęcie z 1954 roku źródło: http://www.expressilustrowany.pl

Dzisiaj sprawa jest o niebo łatwiejsza. Nasze pokolenie może poszczycić się setkami zdjęć. Wystarczy dobry fotograf, sesja ślubna i pomysł na wyeksponowanie jej efektów. Do niedawna ogromną popularnością cieszyły się wszelkiego rodzaju albumy (dzisiaj coraz częściej zastępowane przez fotoalbumy i fotoksiążki), wymyślne ramki ze zdjęciami albo plakaty w formacie XXL.
Teraz pary coraz chętniej sięgają także po nowe formy ekspozycji ślubnych fotografii, a wśród nich dużym powodzeniem cieszy się fotoobraz. Swoją fakturą płótno, na którym jest drukowany przypomina nieco tradycyjne obrazy. Zadrukowane boki tworzą efekt trójwymiarowości, a trwały materiał nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń (drewnianych ram, szkła itp.).
 

Efektowny fotoobraz to pamiątka, którą można powiesić w sypialni, salonie lub gdziekolwiek sie zapragnie. Dekorację z fotoobrazu można zaprojektować bez pomocy grafika lub fotografa. Z powodzeniem mogą zrobić to sami młodzi małżonkowie już po otrzymaniu zdjęć z zaślubin (dla siebie lub rodziców) albo goście weselni tuż przed ślubem i wręczyć fotoobraz jako nietuzinkowy prezent. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon i skorzystać z łatwego w obsłudze kreatora online - dodać zdjęcie, sentencję, efekty graficzne.